MELIH YAZGAN

1979 İstanbul doğumlu tasarımcı Melih Yazgan, yaptığı çalışmalarıyla birçok başarı kazandı. İstanbul Üniversitesi’nde sanat tarihi eğitimi aldı.
1997 yılında moda hayatına başlayan Melih Yazgan Türkiye’deki birçok sanatçı ile çalışmaya başladı. Sahne kostümleri ve albüm imajlarında destek verdi. Bunun yanında televizyon ve tiyatro kostümlerinde de başarılı işlere imzasını attı.
Bu çok yönlülüğü, tasarımcının değişik bakış açılarını bir araya getirmesini ve kumaşlardan yepyeni bir dünya yaratmasını sağladı.
Melih Yazgan özel tasarım kostümler dışında çalışan ve modayı kendi çizgisiyle birleştiren kadınlara ulaşıyor.
2011 yılında çalışmaya başladığı Hülya Avşar’ın tüm sahne ve televizyon kostümleri tarafından yapılmaktadır. Bunun yanısıra Burcu Esmersoy’un televizyondaki sunum kıyafetleri de Melih Yazgan imzası taşıyor.
Melih Yazgan, emin adımlarla inandığı yolda, sevgiyi işinin bir parçası haline getirerek yürüyor. Ve kendine özgü, kostümleri giyecek kişilerin duruşunu yansıtan çizgisi ile modanın sıkı takipçilerini büyülüyor.

MELIH YAZGAN

Designer Melih Yazgan was born in 1979 in Istanbul, Turkey. He graduated from Istanbul University with an Art History major.
Melih Yazgan entered the Fashion Life in 1997, achieving great success with his work. He had the privilege of working with many well known artists. He prepared stage costumes and assisted singers with their album cover images. Also has his signature on many television and theater costumes.
This variety of experience gave the designer different points of views and ability to create a whole new world with fabrics.
Besides specially designed costumes, he reached out to variety of people with Wedding Gowns and elegant dresses for special occasions.

Melih Yazgan confidently walks uphill on the road of fabulous fashion world by using love of people and fashion as his main accessory. He plans to continue to fascinates the fashion tracers with his way of reflecting the characters of the customer to his designs.